• Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

01.05.2024

Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy w 1791 roku stworzyli konstytucję dla ratowania Rzeczypospolitej.

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzieli w niej udzial uczniowie klas 4-7, którzy przedstawili najważniejsze wydarzenia związane z momentem uchwalenia Konstytucji 3 Maja zarówno z sejmu jak i z ulic Warszawy.  Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, a na koniec wszyscy razem odśpiewaliśmy hymnu państwowego.

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja życzę wszystkim abyśmy mogli każdego roku obchodzić to Święto w wolnej, niepodległej, bezpiecznej Ojczyźnie.

Dominika Włodkowska